Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

„Větší spokojenost panuje s výkony týmu než s umístěním v tabulce,“ říká kouč Petr Chramosta

22.10.2020 | redakce

Jak hodnotí trenér podzimní část soutěže? Kdy začnou jeho svěřenci se zimní přípravou? Má šestý tým tabulky v plánu posílit před jarem svůj kádr? Na to všechno a na mnoho dalšího jsme hlavního kouče FC Nesyt Petra Chramosty.

Pane trenére, po podzimu vám patří šesté místo. Jak jste v umístěním a výkony mužstva spokojen?

Podzimní tabulka není konečná, některým z týmů zbývá odehrát jedno a některým i dvě utkání. Větší spokojenost panuje s výkony týmu než s umístěním v tabulce. Mužstvo jsme výrazně omladili, a proto mu chybí sehranost a zkušenosti. To se projevilo na zisku bodů ze zápasů, které jsme měli vyhrát, ale bohužel se nám to nepodařilo.

Které utkání se vám podle vašeho pohledu vydařilo nejlépe a ve kterém jste naopak podali nejhorší výkon?

Vybrat jedno podařené utkání je těžké, ale paradoxně si myslím, že nejlepší výkon jsme podali proti lídrovi z rezervy Ratíškovic, byť jsme brali jenom bod. Nejméně se nám dařilo hned v prvním utkání podzimu proti béčku Milotic.

Kde měl tým na podzim největší slabinu a v čem byla naopak jeho největší síla?

Při pohledu na neúplnou tabulku je zřejmé, že dostáváme hodně branek. Takže slabinou je obranná činnost celého mužstva. Největší sílu bychom teprve chtěli ukázat v jarní fázi soutěže (směje se).

Před sezonou došlo k několika změnám v mužstvu, zůstane současný kádr pohromadě? Budete na přestupovém trhu aktivní i v zimě?

Pevně věřím, že budeme na jaře pokračovat se stejným týmem, který bychom rádi už v zimní přestávce doplnili o dva až tři hráče. Uvidíme, jestli se to podaří.

Jak moc klub ovlivnila vládní nařízení ve spojitosti s pandemií koronaviru?

První pohroma přišla již na jaře, kdy jsme po vydařené a náročné zimní přípravě neodehráli ani jedno utkání jarní části. Hráči nemohli ani trénovat, a proto se nabraná fyzická kondice ze zimy vytratila, což byla škoda. Omezení se dotkla i finanční stránky klubu, kdy jsme přišli o příjmy z pronájmu hřiště.

Jaký je plán zimní přípravy? Na co se chcete zaměřit?

Pokud to situace dovolí, chtěli bychom do Vánoc využívat jednou týdně tělocvičnu. Zimní přípravu plánujeme začít ve druhém týdnu v lednu, jeden trénink týdně na umělé trávě a jeden v tělocvičně. Chceme se zaměřit na zlepšení fyzické kondice, ale ne jenom běháním a posilováním, ale především cvičeními, do kterých zapojíme i práci s balónem.

Jaké jsou týmové cíle pro druhou polovinu sezony?

Jak již bylo řečeno, chceme stabilizovat a případně doplnit kádr, zlepšit sehranost a určitě získat i větší počet bodů než na podzim.

Jak jste spokojen s klubovým zázemím? Je něco, co byste chtěl zlepšit?

Klubové zázemí odpovídá finančním možnostem klubu, které nejsou - především díky minulému předsedovi a jeho zpronevěře - velké. Přesto se vedení snaží pro tým dělat maximum. Určitě budeme pracovat na vylepšení kabiny a ostatních prostorů, které tým využívá. Skvělá je práce našich správců při údržbě hřiště, které je ve výborném stavu.

Každá kabina má svého hlavního baviče. Kdo je na Nesytě největším vtipálkem?

Největším vtipálkem je bývalý kapitán Petr Zábranský. Bohužel se na jaře zranil, a i soukromý život ho zavál mimo naši kabinu. Takto výrazně se z nové „podzimní“ kabiny zatím nikdo neprojevil.

Stejně tak se dá určitě určit i největší „bordelář“…

Tady je to úplně stejné, dokud byl v kabině, tak Petr Zábranský.

V každém kolektivním sportu je důležitá soudržnost. „Stmelujete“ mužstvo i mimo tréninky a zápasy?

Myslím, že bez tohoto „stmelování“ by fotbal ve III. třídě ztrácel svůj smysl. Vždyť kluci hrají a trénují ve svém volném čase a co je lepšího, než si dát po dobrém tréninku nebo zápase jedno, nebo víc, vychlazených.

Je něco, co byste chtěl říct, a ještě to v našem rozhovoru nezaznělo?

Možná to bude hodně obecné, ale pevně věřím, že se situace okolo nemoci COVID-19 brzy uklidní a dovolí všem lidem v naší zemi dělat to, co je baví.

Děkuji za rozhovor.

 
 
FC Nesyt Hodonín - nesyt.hodonin@gmail.com RSS