Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z dobře rozehraného zápasu bere Nesyt jen bod za divokou remízu 6:6

05.09.2020 | redakce

1:0, 2:1, 3:2, 4:3, 6:4. Ani tato vedení nám dnes k zisku tří bodů nestačila. Nepomohl ani skvělý střelecký výkon dnešního oslavence Davida Snášela, který zaznamenal hattrick. Hosté v posledních deseti minutách zápasu dvěma góly srovnali na konečných 6:6.

5. kolo | Sobota 05.09.2020, 16:00 | Nesyt Hodonín

FC Nesyt Hodonín - FK Baník Ratíškovice B

6:6

4:3

Branky: 8. Valenta, 20. Snášel D., 37. Snášel D., 43. Snášel Z., 66. Snášel D., 76. Flajsar - 9. Marcián, 30. Marcián, 38. Vacenovský, 48. Šťavík, 83. Kordula, 85. Vacenovský. Žluté karty: Lučan, Snášel D. - Vacenovský. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Rotter - Rogožan, Dohnálek. Nejlepší hráči zápasu: Snášel D. - Vacenovský.

Diváci: 100

FC Nesyt Hodonín: Jüstel - Cupák, Gerstberger, Lučan, Dufek, Valenta, Gertner, Snášel D., Snášel Z., Vrbovský, Flajsar, Chmelař, Šuga, Sládek (C), Trs

FK Baník Ratíškovice B: Novák - Macek (C), Kordula, Koplík, Imrich, Šťastný, Durin, Vacenovský, Herník, Dobeš, Šťavík, Šural, Kordula, Hložánek, Marcián, Cigánek, Kotásek

Komentář

Domácí tým vstoupil do zápasu s adeptem na postup do okresního přeboru opět v pozměněné sestavě, ale již s posilou do středu pole Alešem Dufkem. Stále chybějící sedmička zkušených zraněných hráčů, ke kterým se přidal po minulém zápase i Roman Vacula, a také nové opory Matěj Valíček a Peter Kováč, kteří byli na zasloužené dovolené, donutili trenéra Petra Chramostu k dalším změnám v sestavě. Přesto domácí tým vstoupil do zápasu bez bázně a po vyrovnaném úvodu se dočkal vedení s první vážné akce zápasu, kdy se prosadil v 8.minutě Martin Valenta. Vedení domácích však netrvalo dlouho, vyrovnání předznamenala chyba v rozehrávce, kterou se ještě podařilo napravit, ale z následné akce již padla vyrovnávací branka, kterou vsítil v 9.minutě Jiří Marcián. Poté se hra uklidnila a za zmínku stojí závar před hostující brankou po rohovém kopu v 17.minutě. Ve 20. minutě se vyznamenal brankář David Jüstel, který zneškodnil stoprocentní šanci hostů. A z protiútoku se zrodila druhá gólová trefa domácích, poprvé se v dnešním zápase prosadil David Snášel. Tentokrát vydržela radost domácích z vedení celých deset minut, ve 30.minutě znovu vyrovnal Jiří Marcián. Další změnu skóre předznamenalo zakončení Jirky Lučana v 36.minutě, o minutu později se po výborné práci Ivana Šugy ve středu pole podruhé prosadil také David Snášel. A o další minutu bylo znovu vyrovnáno, kdy se prosadil nejlepší hráč hostů Tomáš Vacenovský. Ani tato branka však domácí borce neodradila od snahy vzít si ještě před přestávkou vedení v zápase zpět, to se podařilo ve 43.minutě po chybě hostujícího brankáře, který podcenil centr Zdeňka Snášela, který i za přispění nepříjemného sluníčka zapadl do levé šibenice. Kdo si myslel, že se po změně stran skóre nebude měnit tak často, byl na velkém omylu.

Hned ve 48.minutě se po hrubé chybě na levé straně obrany domácích prosadil přesnou přízemní střelou Jiří Šťavík. V 52.minutě se pokusil zaútočit na hattrick domácí David Snášel, ale musel si počkat až do 66.minuty. Mezi tím však znovu domácí tým podržel brankář Jüstel, který zneškodnil další velkou šanci hostů. Pak ovšem přišla 66.minuta, kdy se po spolupráci se svým bratrem Zdeňkem potřetí v zápase prosadil David Snášel. V 69. minutě se výrazně přihlásila ke slovu posila domácích Aleš Dufek, kterému zabránil ve skórvání až skvělý zákrok jednoho z hostujících obránců. O dvě branky tak Nesyt odskočil až v 76.minutě, kdy se chladnokrevně prosadil Radek Flajsar. V tuto chvíli začal domácí tým věřit, že dokáže slibně rozehranou partii dovést k nečekanému zisku tří bodů. To se bohužel nestalo, protože hlavně díky individuálním chybám se nejprve v 83.minutě prosadil Antonín Kordula a v 85.minutě vyrovnal na konečných 6:6 Tomáš Vacenovský.

Hráči i realizační tým odcházeli ze skvěle připraveného hřiště rozčarovaní z nezvládnutého závěru, diváci však museli být spokojení, vždyť viděli na fotbalové utkání nevídaných 12 branek. Na další domácí zápas si však budou muset počkat, neboť zápas s Prušánkami, který se měl odehrát na hřišti Nesytu 19.9. v 15,30 hod, se přesouvá na stejný den do Prušánek se startem v 10.15 hod.

Ohlasy

Petr Chramosta (FC Nesyt):

Před zápasem bychom bod určitě brali všemi deseti, nyní se to zdá málo. Pro diváky určitě atraktivní zápas, pro trenéry však zápas na infarkt. Je neuvěřitelné, jaké chyby dokážeme vyprodukovat a nabízet soupeři laciné góly. Přesto musím všechny v týmu pochválit za bojovnost a nasazení. Velmi nám pomohlo posílení středu pole Alešem Dufkem, který odvedl velké penzum práce a pomohl tak k tomu, že začala fungovat spolupráce mezi bratry Snášelovými. Potřebujeme, aby se nám začali vracet zkušení hráči z marodky a zvýšili konkurenci na všech postech.