Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ve Vracově jsme vyšli střelecky naprázdno

6. kolo | Sobota 12.09.2020, 16:00 | Vracov

FC Vracov - FC Nesyt Hodonín

3:0

2:0

Branky: 11. Žandovský M., 13. Říha, 61. Žandovský R. Žluté karty: Žandovský R., Svoboda, Velc - Sládek. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Zima Zb. - Kudlík, Ondrovčík. Nejlepší hráči: Knee - Jüstel.

Diváci: 80

FC Vracov: Zálešák - Goliáš, Nygrýn, Říha, Loprais Š., Mlček (C), Vrážel, Žandovský R., Svoboda, Loprais P., Polanský, Macháček, Žandovský M., Gaspar, Knee, Ondříšek, Velc, Kozák

FC Nesyt Hodonín: Jüstel - Cupák, Toman, Gerstberger, Lučan, Balko, Valenta, Gertner, Snášel D., Snášel Z., Vrbovský, Bimka, Flajsar, Trs, Kováč, Sládek (C)

Komentář

Hostující tým nastoupil opět v pozměněné sestavě kvůli absenci mnoha hráčů (z těchto hráčů bychom poskládali další jedenáctku), ať už se jedná o zranění dlouhodobá či krátkodobá, další hráči byli na dovolené, jiní z pracovních povinností nemohli zápas absolvovat a zkušený hráč, Peter Kováč, zůstal stát po nehodě jiného auta, v koloně, tak zápas nestihl. Před zápasem se situace ještě zhoršila, když problémy s achilovkou nahlásil Sebastián Cupák, taky musel být kvůli problémům v 15.minutě střídán a do hry již nezasáhl. Radek Gertner měl střevní problémy, a i přes trable zápas celý odehrál, v 76.minutě byl střídán kvůli zranění Michal Balko.

Domácí začali zápas s velkou vervou, a na hosty se vrhli v plné síle, kdy během prvních 6. minut měli 4 standardní situace, které naštěstí pro hosty, skončily nepřesně zakončeny. Hosté se dostali k vápnu domácího týmu v 8. minutě, kdy po standardní situaci byl závar před domácí svatyní, z čehož vyšlo zakončení mimo bránu. Za minutu později zahrozili domácí rychlým brejkem, ale únik byl zakončen nepřesným centrem před brankou hostí, kdy se míče zhostil hostující obránce. Hosté se při zakládání protiútoku v 11.minutě dopustili chyby uprostřed hřiště, následoval rychlý přechod po skvělé kombinaci ve středu hřiště domácích hráčů, když Radek Knee českou uličkou vyslal do úniku Marka Žandovského, a ten sám před hostujícím brankářem, mířil neomylně. Domácí pokračovali v náporu, a ve 12.minutě z rohového kopu mířila hlavička nad břevno. Ve 13.minutě nastala opět chyba na půli hřiště na kopačkách hostujícího týmu, míče se zmocnil domácí záložník a centrovaný míč, který náš obránce podběhl, se dostal ke kopačkám domácího střelce Lukáše Říhy, a ten se nemýlil. Hosté tak během 11.až 13.minuty 2x inkasovali.

Domácí se pravděpodobně i s náskokem dvou branek trochu ukolébali, a nechali více prostoru hostujícím hráčům, kteří svůj výkon od minuty k minutě, dále zlepšovali a začali se domácímu týmu vyrovnávat, ale pasáž mezi 14.až 25.minutou nepřinesla na žádné straně žádný náznak šance. V 26.minutě domácí měli standardní situaci, kdy centrovaný míč sedl přesně na hlavu domácímu hráči, ovšem mířil mimo tyče. Další standardní situace domácích málem skončila pohromou pro hostující tým, kdy si jeden z hostujících hráčů srazil míč těsně vedle vlastní branky. Z následného rohu domácí opět míří hlavou nad bránu hostí. Ve 32.minutě se zlepšená hra hostí projevila náznakem šance, leč vyšla na prázdno. V 35.minutě vyslal hostující hráč Jiří Lučan do úniku z levé strany Radka Gertnera, ale ten míč měl na dlouhou nohu, tak trefil pouze nohy domácího brankáře. To byla asi největší šance hostí v prvním poločase.

Do druhé půle po promluvení klukům do duše, ať si konečně zahrají fotbal, a nejsou nervózní, vstoupili hosté velmi aktivně a prvních 10.minut měli míč na kopačkách více než domácí tým. V 55.minutě trestný kop v podobě Zdeňka Snášela mířil nad břevno domácí svatyně. Tentýž hráč o minutu později našel centrovaným míčem svého bratra Davida, a ten mířil hlavou nad branku. V 59.minutě se poprvé ke slovu ve druhém poločase dostal domácí tým, kdy standardní situaci, po zbytečném faulu hostí, ale špatně vyřešili. Hosté si sami dali hřebíček do rakve v podobě chybného křižného centru na vlastní půli, kdy se míče zmocnil domácí hráč a rychlým únikem po pravé straně předkládá míč před bránu Radku Žandovskému, pro kterého není problém uklidit míč do zcela opuštěné branky. A stav je v 61.minutě 3-0. Místo snížení stavu ze strany hostů, přišel definitivní direkt. V 62.minutě se domácí tým dostává do samotného úniku, kterému zabrání včasným vyběhnutím hostující brankář. V 64.minutě zahrává standardní situaci hostující Jiří Lučan na Davida Snášela, ten ovšem sám před brankou míří mimo tyče. O minutu později se ocitá sám před domácím brankářem i Radek Flajsar, ovšem i on šanci neproměnil, a nechal vyniknout domácího brankáře, když jeho střela míří do rukou domácího brankáře. V 66.minutě podběhl hostující brankář centr, a domácí hráč už zakončoval do prázdné branky, ovšem míč vykopnul na rohový kop, Michal Vrbovský. V 68. minutě na středu hřiště předvedl zcela zbytečný, až likvidační faul na Davida Snášela, domácí Matěj Svoboda, byla mu udělena pouze žlutá karta. V 73.minutě střílí hostující Jiří Lučan těsně vedle domácí svatyně. V 75.minutě po faulu na hranici vápna hostujícího Lukáše Gerstbergera, přichází na řadu pokutový kop, který ledabyle zahrál domácí Marek Žandovský, a střelu a hlavně směr, mu vystihl v pohodě chytající, David Jüstel. V 78.minutě dostává domácí hráč David Velc žlutou kartu, když zatáhl za dres unikajícího hostujícího hráče. Z následné standardní situace, kterou opět výborně zahrál hostující Jiří Lučan, se k míči dostal David Snášel a míč mířící pod břevno vytáhl domácí brankář na roh. V 83.minutě dostávají ŽK kartu za řeči domácí Radek Žandovský a hostující Jakub Sládek. V 86.minutě se do samostatné akce z vlastní půle pustil hostující Michal Vrbovský, kdy si ke konci svého sóla vyměnil míč s Marcelem Bimkou, ale jeho únik končí odkopem domácího hráče na rohový kop. V 89.minutě se ukázalo, že hostům by do sítě domácích asi dnes branka nepadla, ani kdyby se hrálo dalších 90 minut, po bravurně zahraném trestném kopu z levé strany, míří střela Zdeňka Snášela pouze do břevna domácí svatyně.

Domácí tým vyhrál zaslouženě, a dal dárek domácímu trenérovi, který slavil životní jubileum, 50.let. Jen velká škoda i pro samotný fotbal, že hostujícímu týmu chyběla velká část hráčů. Nyní čeká FC Nesyt další zápas na hostujícím pažitu, v sobotu tentokráte už v 10:15, na hřišti v Prušánkách, hosté zažádali o změnu pořadatelství zápasu.

Ohlasy

Jaroslav Měchura (Hodonín):
Ke dnešnímu utkání jsme nastoupili v hodně improvizované sestavě,kdy z různých důvodů chybělo několik opor ze základní sestavy(Šuga,Dufek,Kováč,Valíček) a tak příležitost dostali další hráči.Navíc jsme se těsně před utkáním dozvěděli,že někteří hráči mají zdravotní problémy(Cupák-problémy s nohou,Gertner střevní potíže).Přes všechny tyto problémy jsme chtěli domácí tým,který byl v dnešním utkání favoritem co nejvíce potrápit.Bohužel pro nás jsme zaspali začátek utkání a v 15. minutě prohrávali 2-0.Domácí na nás vletěli a zatlačili do defenzívy,hrozili zejména z rohových kopů.Výsledkem jejich tlaku byly 2 branky v naší síti v rozmezí 3 minut,musím však dodat,že po našich chybách!Zhruba po 20 až 25 minutách se naše hra mírně zlepšila a začali jsme  být  domácímu týmu důstojným soupeřem.Ve druhém poločase jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu,přesto jsme v 61 minutě inkasovali potřetí,opět po našem zaváhání.Zápas jsme však nezabalili,a začali jsme se dostávat do jasných příležitostí(Snášel D.,Flajzar,Vrbovský),které jsme bohužel nevyužili.Dokonce jsme nastřelili  z trestného kopu břevno,který výborně zahrál Snášel Zdeněk.Domácí nevyužili výhody pokutového kopu,který špatně zahrál domácí Žandovský a dal vyniknout našemu brankáři Jüstelovi,který s přehledem penaltu chytil a korunoval tím svůj dnešní velmi dobrý výkon.Dále se už skore dnešního zápasu nezměnilo a my odjížděli z Vracovského pažitu s prázdnou.Domácí tým si dnešní výhru zasloužil.Jen je škoda,že jsme nemohli nastoupit v silnější sestavě,utkání by bylo zcela jistě vyrovnanější a doufám si i tvrdit,že bychom z Vracova neodjížděli s prázdnou.Na závěr bych chtěl klukům za celý realizační tým poděkovat a pochválit je za bojovnost,se  kterou dnešní zápas odehráli.