Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nesyt porazil v derby zápase Baník Lužice!

9. kolo | Sobota 03.10.2020, 15:00 | Nesyt Hodonín

FC Nesyt Hodonín - TJ Baník Lužice

2:1

2:0

Branky: 25. Šuga, 37. Gertner - 62. Pavlík. Žluté karty: Lučan. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Rotter - Čikl, Baják. Nejlepší hráči: Šuga - Pavlík.

Diváci: 65

FC Nesyt Hodonín: Jüstel - Cupák, Čajka, Gerstberger, Lučan, Trs, Valenta, Gertner, Snášel D., Snášel Z., Vrbovský, Bimka, Flajsar, Valíček, Sládek (C), Šuga, Klimek

TJ Baník Lužice: Fojtů - Horňáček, Mitrík, Gecaj, Hruška (C), Svoboda, Zálešák, Němec, Kříž, Pavlík, Zlocha, Kolomazník, Brhel, Poláček, Vričan, Křižka, Válek, Slatinský

Komentář

Utkání bylo na III. třídu nadprůměrné, o jehož kvalitu se i přes silný vítr, zasloužila obě mužstva. Hrál se útočný fotbal, kdy obě mužstva si šla za třemi body. Úvod zápasu přinesl přelévání hry ze strany na stranu, což se divákům muselo líbit.

V rozmezí 15. až 40. minuty převzali inciativu domácí, kdy si vytvořili tlak na bránu hostí, který byl zúročen v 25. minutě, kdy bravurně zahraný kop od Zdeňka Snášela, uklidil hlavou do sítě hostujícího brankáře, Ivan Šuga, který přijel vypomoct domácímu týmu, stav utkání 1-0. Po vstřelené brance měli domácí po většinu času míč na svých kopačkách a vytvořili si několik slibných gólových šancí, ale udeřilo až tehdy, když nejlepší hráč utkání, Ivan Šuga který měl prsty i u druhého domácího gólu, ve 37. minutě vystřelil zpoza velkého vápna, hostující brankář se marně natahoval na míč směřující do pravé tyče, a odrazil se k dobíhajícímu Radku Gertnerovi, který pohodlně uklidil míč do opuštěné brány, stav byl 2-0.

Ve 42. minutě obdržel ŽK Lučan Jiří, kdy na půli hřiště zastavil rozvíjející se útok hostů tím, že zatáhl unikajícího záložníka za dres. Byla to jediná ŽK, která byla za celý zápas udělena, hrál se místy ostrý fotbal, ale vše probíhalo ve férové rovině.

Do druhého poločasu vstoupili dobře opět domácí, kdy velkou šanci v 51. minutě domácího Davida Snášela, který se řítil sám na branku hostí a chtěl přelobovat brankáře, ale ten jeho úmysl přečetl. V 56. minutě musel střídat do té doby dobře hrající Martin Valenta, kdy špatně došlápl a kolenní vazy to nevydržely. Místo toho, aby se domácí uklidnili třetí brankou, pustili zcela nepochopitelně do hry hosty. Přišel zasloužený trest v podobě snižující branky, kdy v 62. minutě unikl po odkryté levé straně domácích, hráč hostí, nacentroval před bránu, kde na zadní straně číhal dobře hrající Pavlík, a hlavou do opuštěné domácí branky, se nemýlil, stav utkání 2-1. Domácí byli několik minut jako opaření, a hosté se řítili na bránu, co to šlo, a ve třech případech domácí tým podržel dobře chytající David Jüstel.

Poslední minuty zápasu si už domácí pohlídali a získali do tabulky tři body, hosté ovšem předvedli velmi solidní výkon, ale domácí o ten gól byli lepší.

Děkujeme za přízeň fanouškům, kteří přišli na „poslední“ zápas, který na vlastní oči mohli v podzimní části vidět, jelikož platí od pondělí minimálně na 14 dni nouzový stav, a diváci nebudou moct přijet podpořit svůj tým FC Nesyt v neděli do Čejče, a 17.10.2020 nebudou moct shlédnout ani poslední zápas na domácí půdě, opět v derby, a to se silným týmem, rezervou Dubňan.