Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z Čejče vezeme bod, remízu vystřelil v závěru Klimek

11.10.2020 | redakce

 

10. kolo | Neděle 11.10.2020, 15:00 | Čejč
 

SK Čejč - FC Nesyt Hodonín

3:3

1:1

Branky: 35. Bezůšek, 64. Zálešák (pen.), 83. Lamáček - 52. Vrbovský, 74. Gertner, 89. Klimek. Žluté karty: Koutný - Gertner. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Kukula - Fulajtár, Král. Nejlepší hráči: Lamáček - Dufek.

SK Čejč: Mazel - Polák, Polachovič, Mayer, Kot, Lamáček (C), Paulík, Zálešák, Buchta, Filásek, Bíza, Koutný, Bezůšek, Rylka, Kučera, Rozkydal, Trávník

FC Nesyt Hodonín: Jüstel - Cupák, Čajka, Gerstberger, Trs, Gertner, Snášel D., Snášel Z., Vrbovský, Bimka, Chmelař, Valíček, Dufek, Sládek (C), Klimek

Komentář
 
 
 

Do posledního venkovního zápasu, a možná i celé podzimní části, jsme opět nenaskočili v kompletní sestavě. Za chladného a větrného počasí se odehrál zápas plný standardních situací na obou stranách, což ze strany rozhodčího vůbec neprospělo samotné hře, která se téměř každé 2-3 minuty přerušovala hvizdem píšťalky z jeho úst, hra tím postrádala spád.

Ve 3. minutě standardní situace z pravé strany domácích, zakončená střelou vysoko nad bránu hostí. V 5. minutě další standardka z kopaček domácích, tentokrát přímá střela končí vedle branky. V 7. minutě se poprvé osmělili i hosté, kdy po úniku Michala Vrbovského po levé straně, střílí Aleš Dufek slabší střelou pouze do náruče domácího brankáře. V 9. minutě chyba hostí ve středu hřiště, kdy míč ztrácí Zdeněk Snášel, domácí zakončují opět mimo tři tyče. O minutu později spalují hosté 100% šanci, kdy Aleš Dufek přihrál zcela osamocenému Radku Gertnerovi, a ten v tváří tvář gólmanovi, střílí míč nad břevno. Ve 12. minutě dobře zahraný kop od Zdeňka Snášela, končí pouze závarem před brankou domácích. V 16. minutě další trestný kop na kopačce Zdeňka Snášela, ovšem střela mu nesedla dle představ, a míč končí vysoko na bránou domácích. Ve 20. minutě po pěkné kombinační akci hostí, končí střela od Davida Snášela mimo branku. Ve 23. minutě, opět po zbytečné ztrátě před vlastním pokutovým území hostí, míří domácí kapitán, Vít Lamáček, vysoko nad bránu.

Ve 24. minutě zahrává standardní situaci z levé strany opět Zdeněk Snášel, závar před bránu domácích, míč se odráží k Davidu Snášelovi, ale ten jen lehčí střelou míří do náruče domácího brankáře. V 27. minutě je „šlapák“ na hráče hostí, ale rozhodčí zcela nesmyslně ukazuje, že míč budou rozehrávat domácí, ti nezahálí a jdou do rychlého protiútoku, naštěstí pro hosty, kteří uklízejí míč do zázemí, kde z následného rohu se nic vážného neurodilo. Ve 29. minutě uniká rychlonožka, Aleš Dufek, domácím zadákům, a je faulován, k míči se staví Zdeněk Snášel, ale centr se mu nepovede. O minutu později následuje další standardka, nyní na straně domácích, končí ovšem jejich vystavením do ofsajdového postavení. Ve 33. minutě zahrává standardní situaci domácí kapitán, Vít Lamáček, ale v houšti těl v hostujícím vápně, fauluje domácí útočník. Ve 34. minutě míří střela od domácího hráče vysoko nad bránu. Ve 36. minutě po nepřesně zahraném trestném kopu z kopačky Jakuba Sládka, rychlý protiútok domácích po pravé straně, kdy hosté vůbec nepokryli v obraně domácí hráče, přichází křižný centr přes celé malé vápno, míč se dostává na hlavu Kevina Bezůška, a ten pohodlně přehazuje vyběhnutého Davida Jüstela, domácí se ujímají vedení 1-0.

Hosté ovšem neskládají zbraně, a ve 38. minutě po rohu Radka Gertnera hlavičkuje nepřesně Mira Klimek. V 41. minutě střílí z větší vzdálenosti Jakub Sládek pouze do náruče domácího brankáře. V téže minutě po chybě domácích ve středu hřiště, dává míč na velké vápno Zdeněk Snášel, tzv. žufánka, míče se ujmul Michal Vrbovský a ten přes sebe  přehazuje i domácího brankáře, a míč zapadne do branky, hosté srovnávají na 1-1. Ve 43. minutě zahrál bravurně standardní situaci Zdeněk Snášel na Aleše Dufka, a ten ve velké příležitosti hlavičkuje po pravé straně brankáře, ale ten skvěle zareagoval a míč vyráží do bezpečí. Ve 44. minutě dostává ŽK za zakopnutý míč, domácí David Koutný.

Po krásné kombinaci Radka Gertnera a Aleše Dufka ve 47. minutě končí míč za postranní čarou, má následovat roh hostí, ale kupodivu všech přítomných, opět mylné rozhodnutí rozhodčího, a domácí rozehrávají od své brány. Z čehož vyústilo rychlé přečíslení, domácí se dostávají do přečíslení, a střelu vyráží David Jüstel. Ve 49. minutě po faulu na Aleše Dufka následuje trestný kop z 22 metrů, ke kterému se staví opět Zdeněk Snášel, tentokrát mu chyběl jen kousíček k docílení gólu, jelikož jeho dobře zahraný trestný kop, končí těsně vedle levé šibenice domácí svatyně. O minutu později se po závaru před domácí brankou dostává míč k Zdeňkovi Snášelovi, ale ten střílí zlehka pouze do náruče domácího brankáře. Hosté se na domácí vrhli ve druhé půli velmi aktivně, v 52. minutě po rychlém protiútoku špatně řeší situaci Radek Gertner. V 54. minutě další velká příležitost jít do vedení, na straně hostí, kdy po kombinaci Davida Snášela a Michala Vrbovského, se míč dostává na kopačky Aleše Dufka, ale ten v dobré pozici míří pouze pár centimetrů mimo levé tyče domácí branky.

Domácí se osmělili v téhle fázi pouze dvěma slepenými rohy, ze kterých neohrozili hostující bránu. V 56. minutě další standardka z kopaček Zdeňka Snášela, končí na hlavě Miry Klimka, ale jeho hlavička končí v náruči domácího brankáře. V 63. minutě se po delší době připomenuli i domácí, kdy z trestného kopu ze 30m končí lehká střela v rukách Davida Jüstela. V 64. minutě po ojedinělém úniku domácích ve druhém poločase, po levé straně přichází zbytečný faul Radka Gertnera, následuje pokutový kop, ke kterému se postaví domácí Jiří Zálešák, David Jüstel vystihl jeho směr střely, ovšem se míč bohužel nešťastně dostává na hlavu exekutora pokutového kopu, pro kterého není problém uklidit míč do prázdné branky, stav pro hosty krutý, 2-1. A mohlo být s hosty ještě hůře v 68. minutě, kdy loket Radka Gertnera končí v obličeji domácího hráče, naštěstí pro hosty je udělena pouze ŽK. V 72. minutě nádherný centr z kopačky domácího kapitána, Víta Lamáčka, na Davida Koutného, a ten z jedné střílí mimo pravé tyče hostující branky.

Hosté ovšem neskládají zbraně, a touží po otočení stavu, domácí brání v 8-9 lidech a míče jen zakopávají v téhle fázi utkání do zázemí. V 75. minutě zahrál výborně roh hostující David Chmelař, kdy po závaru se míč dostává k Lukáši Gerstbergerovi, od něj k Radku Gertnerovi, a ten z otočky levou nohou míří přesně k pravé tyči, stav 2-2. Po téhle brance se domácí ještě více stáhli, a naopak hosté se tlačili stále více do vápna domácích, ale nepřicházelo toužebné vedení. V 78. minutě se dostává míč k Sebastiánu Cupákovi, ten střílí ovšem nad domácí bránu. V 83. minutě přichází pro hosty rána, kdy po čistém souboji zůstává na trávě domácí David Koutný, a hlasitě si žadoní o písknutí faula na něj, hosté přestali zcela nesmyslně hrát, míče se ujal Vít Lamáček a střílí přesně na vzdálenější tyč, domácí se ujímají překvapivě vedení 3-2. Hosté ale nechtěli odjet s prázdnou, a vehementně se tlačili stále blíž a blíž k domácí svatyni. Když už to vypadalo, že domácí „ukopou“ tři body, přišla na řadu nejkrásnější akce celého zápasu, kdy po ose – Gerstberger, Sládek, Gertner, David Snášel, Zdeněk Snášel, David Snášel, Mira Klimek, končí v 89. minutě míč v domácí bráně.

Akce začala autem Lukáše Gerstbergera na Jakuba Sládka, který přihrál Radku Gertnerovi, ten rychle na Davida Snášela, ten si vyměnil míč s bratrem Zdeňkem, a David Snášel následně přesně našel Miru Klimka, a pro něj už nebyl problém uklidit míč do opuštěné domácí svatyně. Akce byla rychlá, přesná, nádherná finální přihrávka a pohodlné zakončení, opravdu radost pohledět. Hosté rychle vzali míč z domácí branky, a chtěli ještě v poslední minutě strhnout výhru na svou stranu, ale na řadu už jen přišla řada autových vhazování ze strany hostí.
Pro hosty je to zcela jistě ztráta dvou bodů, jelikož celý zápas byli aktivnější, škoda jen těch neproměněných brankových příležitostí a nevyvarování se hrubých chyb v defenzívě. Nakonec ale zaplaťpánbůh i za ten vstřelený gól v předposlední minutě. Kluky bychom chtěli pochválit za celou podzimní část, která se doposud odehrála, jen škoda, že se nemůžeme ani jeden zápas sejít kompletní, tak snad to na jaře či v případně posledním zápase (na domácí půdě s rezervou Dubňan), který je nyní odložen kvůli pandemii, vyjde.  
   
Děkujeme i za přízeň fanoušků, kteří nás podporují.

 
 
 
Ohlasy

 
 

Petr Chramosta (Hodonín):
Do utkání s jednoduše hrajícím soupeřem jsme šli s cílem získat 3 body. Po celý zápas jsme byli lepším a fotbalovějším týmem, chyběla nám však větší kvalita v předfinální a finální fázi. Bohužel jsme se nedostali ani jednou do vedení, stále jsme museli dotahovat náskok soupeře, který skóroval z ojedinělých akcí po našich hrubých chybách. Kluky musím pochválit za bojovnost, která nám přinesla vyrovnání v poslední minutě zápasu.

 
FC Nesyt Hodonín - nesyt.hodonin@gmail.com RSS