Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s trenérem

12.11.2021 | Jakub Trs

 

Jak jste spokojen s umístěním po podzimní části?

Přestože jsme obsadili třetí místo, které je jedním z nejlepších v historii, spokojenost není na místě. Tento tým má určitě na lepší umístění. Jsou v něm kvalitní fotbalisté, a proto musíme mít jen ty nejvyšší ambice.

Jak jste spokojen s přístupem hráčů k tréninkovým jednotkám?

Každou sezónu se opakuje scénář, kdy se na začátku scházíme v relativně slušném počtu, ale ke konci soutěže se situace dramaticky zhoršuje do té míry, že některý trénink musíme i zrušit. Některé hráče vídám pouze na zápasech. Přestože máme každý svou rodinu, zaměstnání a jiné povinnosti, myslím, že přístup by měl být podstatně lepší. Ale tady si musí každý hráč sám sáhnout do svědomí, i když jsem si vědom, že hrajeme pouze III.třídu.

Jak jste spokojen s přístupem hráčů k zápasům?

Jedna věc je účast hráčů na zápasech a druhá samotný výkon v utkáních. Před každým zápasem se modlím, abychom se sešli v co největším počtu a já se mohl rozhodovat o obsazení jednotlivých postů. Málokdy nastupujeme v nejsilnějším složení. Pokud už hráči nastoupili, nestalo se, že bych byl nespokojen s nasazením nebo bojovností. Pokud nějaká nespokojenost, tak pouze s neplněním mých pokynů.

Který ze zápasů byl dle Vás nejvydařenější a proč?

Z pohledu výkonu je to domácí zápas s Vřesovicemi, kde jsme si ověřili, že umíme hrát pohledný fotbal okořeněný spoustou branek. Ale i tento zápas měl své mínus v podobě nedisciplinovanosti, která nás stála lepší výsledek z pohledu obdržených branek.

A který byl nejméně vydařený a proč?

Hned první zápas s Vlkošem B byl nepovedený, a to z mnoha pohledů. Neúčast hráčů z důvodu dovolených, katastrofální hřiště v Ježově, nespravedlivě udělená červená karta a bohužel i rezignace hráčů na výsledek po třetím obdrženém gólu. Je nutné ale přiznat i chybu realizačního týmu v přípravě, kdy se ukázalo, že je před začátkem sezóny nutné odehrát více přípravných zápasů.

Jaký je tréninkový plán na zimní přípravu?

Do konce roku máme domluvenou tělocvičnu každý pátek na fotbálek, od půlky ledna začneme zimní přípravu, která bude obsahovat dva tréninky v týdnu, z toho jeden v tělocvičně. Budeme se zaměřovat především na vylepšení fyzické kondice, ale většinu cvičení bych rád prováděl s míčem a zábavnou formou. Kluci už se určitě těší na Sáblíkovou apod.

Jaké máte ambice v jarní části soutěže?

Ambice musíme mít pouze ty nejvyšší, pokud se podaří zimní příprava, věřím, že ještě můžeme potrápit Vracov a Dubňany v boji o první příčku. Kvalitní hráče na to určitě máme.

Bude se tým v zimě rozšiřovat o nové hráče?

Některé hráče jsme již oslovili, některé máme v hledáčku dlouhodobě. Při počtu absencí hráčů na zápasech (z jakéhokoliv důvodu) je posílení nutností.

Jak hodnotíte druhý ročník benefičního zápasu, a plánujete i na následující rok další ročník?

Sportovní stránku hodnotit nebudu, protože o ní vůbec nešlo. Tornádo letos bylo jasným důvodem, proč benefiční zápas zorganizovat. Obrovské škody, které napáchalo především na lidských životech, zanechaly v každém z nás velkou jizvu. Proto jsem rád, že i na úrovni nejnižších fotbalových a hokejových soutěží, se dá pomáhat a z mého pohledu částka přesahující 40 tisíc korun, kterou se podařilo vybrat na dobrovolném vstupném a prodeji tomboly, je více než slušná. Stálo za ním velké úsilí organizátorů, velká ochota sponzorů a především nás těší také velký zájem diváků o tento zápas. Všem bych chtěl ještě jednou moc poděkovat. Dvě dobře zvládnutá charitativní utkání nás zavazují k tomu, že pokud bude i ochota na straně hokejistů SHKM, tak budeme v započaté tradici pokračovat i v následujících letech.

Kolik plánujete v zimě odehrát přátelských utkání, tedy zda to epidemiologická situace dovolí?

Pokud bude vše z epidemiologického hlediska v normálu, chtěli bychom odehrát tři přátelská utkání, dnes ještě není jisté, s jakými soupeři.

Počet diváků alespoň na domácí zápasy by mohl být vyšší než doposud, že? Co fanouškům můžete nabídnout, aby si našli cestu na útulný areál na Nesytě?

Každý hráč, trenér i funkcionář si přeje, aby na zápasy chodili diváci. Snažíme se, aby se jim na Nesytu líbilo i mimo sportovní stránku, i když ta je myslím rozhodující. Pokud budeme hrát atraktivní fotbal, určitě si k nám najdou cestu. Měli bychom se také zamyslet, zda děláme vše pro to, aby se o našich domácích zápasech dozvěděli.

S ekonomickou situací a chodem klubu jste spokojen?

Rád bych tuto otázku rozdělil na dvě, byť spolu úzce souvisí. Co se týká chodu klubu, ten závisí na malém počtu lidí, kteří tomu obětují spoustu času a někdy i vlastních finančních prostředků. Přál bych si, aby se do činnosti klubu zapojilo více nadšenců, především z řad bývalých hráčů FC Nesyt. Ekonomická situace je po neblahé zpronevěře bývalého předsedy Lahvičky konsolidovaná, především zásluhou našich sponzorů, kterým se sluší na tomto místě poděkovat. Velmi nás však mrzí přístup města, jehož podpora je téměř nulová. Naši soupeři čerpají dotace z vedení obcí a vytvářejí tudíž podstatně lepší podmínky svým hráčům a mají větší klid na sportovní činnost.

 
Utkání
Muži | Sobota 07.05.2022, 16:30
19. kolo
5:3
Vřesovice - Hodonín
 
Muži | Sobota 14.05.2022, 16:30
20. kolo
1:2
Hodonín - Lužice
 
Muži | Pátek 03.06.2022, 17:30
13. kolo
VS.
Dubňany B - Hodonín
 
Muži | Sobota 18.06.2022, 16:00
12. kolo
VS.
Hodonín - Mikulčice
 
Aktuální články
 
FC Nesyt Hodonín - fcnesyt@gmail.com RSS