1. kolo | Neděle 24.10.2021, 15:00 | TJ Baník Mikulčice

Branky: 26. Osička - 21. Březina, 39. Březina, 45. Snášel D., 88. Gertner

Žluté karty: 15. Bečica, 53. Král, 76. Hubáček - 36. Snášel Z., 42. Lučan, 67. Gertner

Diváci: 30

TJ Baník Mikulčice: Jaroš, Zachara, Rech, REpka, Král, Karbus, Glöckl, Glos, Bečica, Svoboda, Bohunský

FC Nesyt Hodonín: Jüstel, Gerstberger, Lučan, Král, Valíček, Gertner, Snášel D., Snášel Z., Březina, Sládek, Kuchárek - Balko, Vykydal, Vrbovský, Bimka, Flajsar, Zelinka, Tvarůžek

Komentář

Do posledního zápasu podzimní části vstoupili lépe hosté z Nesytu, kdy přehrávali domácí, jen jim chyběl klid v koncové fázi. Domácí zahrozili závarem z rohu, kdy míč těsně před brankovou čárou zachytil hostující brankář Jüstel společně se Zdeňkem Snášelem. V 15. minutě střílí nebezpečně z trestného kopu hostující Lučan, domácí brankář Jaroš vyráží míč na roh. Ve 21. minutě se skóre zaslouženě změnilo a hosté šli do vedení, kdy míč putoval po trase Zdeněk Snášel, David Snášel, Jakub Březina, 0-1. Ve 26. minutě domácí nečekaně udeřili, a skóre bylo srovnáno, kdy se z 35 m málo vídaným dloubákem do šibenice trefil domácí Osička, 1-1. V 31. minutě zahrával roh Zdeněk Snášel a k hlavičce se dostal Jiří Lučan, ale míč putoval pouze do náruče domácí brankáře. O chvíli později předvedli pěknou kombinační souhru hostujíci Radek Gertner s Davidem Snášelem, ale finální fáze se jim příliš nepovedla, a míč skončil na domácích kopačkách. Ve stejné chvíli dostává za řeči ŽK hostující Zdeněk Snášel. O chvíli později zahrozili domácí rychlým protiútokem, střelu ale zblokuje hostující kapitán, Jakub Sládek. Ve 38. minutě zahrává roh Zdeněk Snášel a míč se dostal k Radku Gertnerovi, ale jeho střela je zblokována na další roh, který již přináší vedení hostů. K rohu se opět staví Zdeněk Snášel a stříleným centrem nachází hlavu Jakuba Březiny, a ten střílí svůj 12. gól podzimní části, 1-2. Ve 42. minutě obdržel ŽK Jiří Lučan za stáhnutí hráče za dres. Z trestného kopu domácích nic nebylo, míč putuje vysoko nad branku hostí. V poslední minutě prvního poločasu padne parádní branka z nohou Davida Snášela, kdy se dostává po rohu jeho bratra k odraženému míči a prudkou střelou otře míč o tyč, a ten končí v síti, poločasový stav 1-3.

Ve 46. minutě přišel pro hosty smolný okamžik, kdy se zranil jejich nejlepší střelec, kdy si natáhl zadní stehenní sval, musíme podotknout ale i fakt, že i domácí přišli v prvním poločase o dva hráče – jeden vykloubené rameno, druhý vyvrtnutý kotník. V 57. minutě uniká David Snášel, ale jen těsně nenachází před domácí svatyní, zcela osamoceného Radka Flajsara. O čtyři minuty si David Snášel únik zopakuje a přihrává na malé vápno, kde v posledním možném okamžiku vypíchne před dobře nabíhajícím Radkem Gertnerem, domácí zadák a míč zahrává do zázemí. Následuje další roh hostí, a Zdeňa Snášel nachází Jiřího Lučana, ten ovšem střílí nad domácí svatyni. V 67. minutě dostává hostující Radek Gertner za řeči též ŽK.

V posledních 25 minutách hosté prostřídali všechny hráče, které měli na střídačce, a ti přinesli do hry nové oživení, a hrálo se nahoru dolů, ovšem podotknout, že bez větší šance na obou stranách. V 83. minutě střílí vedle hostující Radek Flajsar. Domácí zahrozili opět jen závarem před bránou Jüstela, hostující zadáci ovšem míč uklízí do zázemí, kde z následujícího rohu se nic zásadního nestalo. To se stalo až v 88. minutě, kdy Zdeněk Snášel centruje míč a domácí zadák jej sklepnul přímo ke kopačkám Radka Gertnera, a ten střelou uzavírá skóre zápasu, 1-4. Hosté si odvezli chtěné, a hlavně zasloužené tři body do tabulky, a přezimují na krásném třetím místě.

FC Nesyt děkuje všem fanouškům, kteří nás pravidelně chodí povzbuzovat, a těší se i na další nové příznivce, a doufá, že jim v jarní části bude dělat radost v podobě vítězství, a hlavně předvádět kvalitní fotbal se spoustou branek.

Vedení FC Nesyt děkuje i všem hráčům za reprezentaci klubu, a přeje jim, ať se jim hlavně v dalším fotbalovém roce vyhýbají ta prokletá zranění. Hráči nyní dostanou volno, a za tři týdny si můžou dobrovolně 1x týdně chodit zahrát fotbálek do tělocvičny, a oficiální příprava začne v půli ledna 2022.

Ohlasy

Petr Chramosta (Trenér)

V posledním utkání podzimu jsme si chtěli odvézt 3 body a tím i jistotu, že přezimujeme na třetím místě tabulky. To se nám podařilo, i když jsme si představovali klidnější průběh zápasu.

Opět se nám totiž nedařilo v koncovce, tak jako celý podzim, který ale musím hodnotit pozitivně. Věřím, že na jaře budeme podávat stabilnější výkony a vyhneme se zbytečným porážkám.

Nejlepší hráči: Roman Osička – Patrik Kuchárek